1399/01/22

نیمار در آستانه تصمیم سرنوشت ‌ساز

نیمار در آستانه بزرگترین و سرنوشت ساز ترین تصمیم

درحالیکه مدتی است شایعات درباره بازگشت نیمار، ابر ستاره برزیلی  پاری سن ژرمن به بارسلونا بار دیگر پررنگ شده، روزنامه کاتالونیایی موندو دپورتیوو صفحه اول شماره امروز خود را به او اختصاص داد و گفت نیمار در آستانه بزرگترین و سرنوشت ‌ساز ترین تصمیم ورزشی و شخصی زندگی‌اش قرار دارد. پاری سن ژمن یا بارسلونا ؟

بارسلونا یا پاری سن ژرمن

تمدید قرارداد یا تصمیم به خروج 

نیمار از تابستان گذشته تصمیم خود برای ترک پاریس را گرفته بود. وقتی این انتقال انجام نشد برنامه نیمار برای تابستان بعدی این بود که بزرگان باشگاه بارسلونا مثل بارتومئو رئیس باشگاه و لئو مسی کاپیتان تاثیرگذار تیم و چهره‌های مهمی مثل لوئیس سوارز و جرارد پیکه را راضی کند تا فضا را به نفع انتقال او مهیا کنند. نیمار از تابستان گذشته تصمیم خود برای ترک پاریس را گرفته بود. وقتی این انتقال انجام نشد برنامه نیمار برای تابستان بعدی این بود که بزرگان باشگاه بار سلونا مثل بارتومئو رئیس باشگاه و لئو مسی کاپیتان تاثیرگذار تیم و چهره‌های مهمی مثل لوئیس سوارز و جرارد پیکه را راضی کند تا فضا را به نفع انتقال او مهیا کنند.

پول بیشتر در پاری سن ژرمن یا انتخاب بارسلونا ؟

مشکل نیمار اما از حلقه نزدیکانش آغاز می‌شود. به خصوص از پدر او که رابطه‌ای جنجالی با ستاره برزیلی و باشگاه بارسلونا داشته. با توجه به فشارهای پدر نیمار که موندو معتقد است تنها به مسائل مالی توجه دارد، ستاره برزیلی باید بین پول بیشتر یعنی ماندن در ترکیب  PSG و علاقه شخصی‌اش یعنی حضور در رختکن بارسلونا دست به انتخاب بزند. .انتخابی که سرنوشت‌سازترین تصمیم زندگی او خواهد بود

بارسلونا یا پاری سن ژرمن

نیمار چهره تبلیغاتی بانک ملی قطر

پاری سن ژرمن از اهمیت استراتژیک نیمار برای این باشگاه آگاه است و به همین علت به او پیشنهاد تمدید با شرایطی بهتر داده. به گزارش برخی منابع فرانسوی این پیشنهاد دستمزد سالانه نیمار را به 38 میلیون یورو خواهد رساند. در اینکه باشگاه پاریسی با حامی مالی ثروتمند قطری‌اش در پرداخت چنین مبالغی مشکل ندارد. نیمار این روزها به چهره تبلیغاتی اصلی بانک ملی قطر تبدیل شده. موسسه‌ای که گفته می‌شود نهاد اصلی حمایت مالی قطری‌ها از باشگاه پاری سن ژرمن است. موندو می‌گوید بخش مهم 222 میلیون یورویی که PSG برای خرید نیمار از بارسا پرداخته بود توسط همین بانک تامین شده بود.

نیمار خواهان 50 میلیون یورو

موندو به نقل از منابع خود می‌گوید نیمار در حال حاضر خو اهان دستمزدی 50 میلیون یورویی از  PSG شده است. این در حالی است که پیشنهاد بارسلونا برای جذب او شامل دستمزدی به مراتب کمتر از این است و به گزارش موند و بیشتر از 20 میلیون یورو در سال نخواهد بود به عبارت دیگر نیمار در صورت بازگشت به نیوکمپ، نسبت به روزهای حضورش در پاریس، پول کمتری بدست خواهد آورد. در عوض او در بارسا به پروژه‌ای ملحق خواهد شد که آن را نیمه‌تمام رها کرده بود. او در بارسا با دوستش لیونل مسی همراه خواهد شد، ابرستاره‌ای که برای فوتبال نیمار ارزش قائل بوده و همیشه از او دفاع کرده است.

و در آخر

اما مساله دیگر از دید موندو دپورتیوو اینجا است که نیمار می‌داند در صورت بازگشت به بارسلونا بعد از مدتی مسلما با پیشنهادهای جدیدی از سوی این باشگاه کاتالان مواجه خواهد شد که درآمد مالی‌اش را بیشتر خواهد کرد، به خصوص زمانی که لیونل مسی بازنشسته شده و دیگر در بارسا حضور نداشته باشد. در چنین شرایطی که فعلا برای بارسلونا ترسناک به نظر می‌رسد، تیم کاتالان برای حفظ ستاره بزرگی مثل نیمار حاضر است به هر کاری دست بزند.

فولورفو خبری ورزشی، از جنس نو

قبلی «
بعدی »

2 دیدگاه ها

  1. neymar emsal hatman miyad barsa

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار