1399/01/22

کریستیانو رونالدو

Previous
Next

ما برای شما در این صفحه هر آنچه که در مورد کریستیانو رونالدو میخواهید جمع آوری کرده ایم مطالبی که در این صفحه خواهید دید عبارت اند از ( زندگینامه رونالدو ، زندگی حرفه ای رونالدو ، درآمد رونالدو و افتخارات رونالدو).  مادر او (ماریا دولورس دوس سانتوس آویرو)

زندگینامه رونالدو

کریستیانو رونالدو دوس سانتوش آویرو

کریستیانو رونالدو در ۵ فوریه سال ۱۹۸۵ یا همون ۱۶ بهمن سال ۱۳۶۳ در بین خانواده ای فقیر متولد شد. درکودکی بخاطر علاقه ی شدید به پاتریک کلایورت، با نام کلایورت نام برده می شد. رونالدو خودش در مورد علاقه اش به فوتبال در کودکی می گوید: به قدری عاشق فوتبال بوده که اگر توپی رو هم در اختیار نداشته با در هم کردن لنگه جوراب هایش خود را سرگرم می کرده. ماریا دوس سانتوس معلم دوران ابتدایی رونالدو در مورد علاقه ی شدید رونالدو به فوتبال می گوید: به یاد دارم کریس هر وقت اوقات آزادی پیدا می کرد به فوتبال می پرداخت.

کریستیانو رونالدو دوس سانتوس آویرو کوچک‌ترین فرزند خوزه دینیس آویرو و ماریا دولورس دوس سانتوس آویرو است. رونالدو برادری به‌نام هوگو و دوخواهر به‌نام‌های آلما و لیلیانا کاتیا دارد. پدرش نام رونالدو را از روی نام رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا برگرفته است.

از فقر تا ستاره شدن

جورج هربرت شاعر انگلیسی قرن ۱۷ می گوید فقر گناه نیست. پسر قصه ما هم گناهی نداشت که با فقر به دنیا آمد حتی گناهی هم نداشت که به خاطر بیماری قلب تا خداحافظی از فوتبال پیشرفت. اما بی شک برای پسر بچه ای که با لباس های خواهرانش توپ درست می کرد و فوتبال بازی می کرد، ستاره نشدن یک گناه بود و کریستیانو رونالدو این گناه را مرتکب نشد.

مشخصات کلی

(Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro(تلفظِ پرتغالی اروپایی

زادروز : 5 فوریه 1985 (35ساله)

زادگاه : فونچال، مادیرا، پرتقال

پارتنر : جرجیا رودریگز

فزندان : کریستیانو رونالدو جونیور،  الانا مارتینا دوسانتوس آوریو، اوا ماریا دوسانتوس، متیو رونالدو

قد : 1,87(6 فوت و2اینچ)

پست : مهاجم

ادامه زندگینامه رونالدو را در بخش زندگی شخصی رونالدو مطالعه فرمایید.

زندگی شخصی کریستیانو رونالدو

زندگینامه رونالدو (شخصی)

 

پدر کریستیانو رونالدو، به دلیل بیماری کبد ناشی از اعتیاد به الکل، در سپتامبر ۲۰۰۵ و زمانی که رونالدو ۲۰ سال داشت، درگذشت. رونالدو اعلام کرده که الکل نمی‌نوشد و خبر روزنامه دیلی میرر مبنی بر مصرف زیاد الکل در هنگام بهبودی مصدومیتش در ژوئیه ۲۰۰۸، افترا بوده است.

در اکتبر ۲۰۰۵، یک ماه پس از مرگ پدرش، رونالدو به اتهام تجاوز جنسی به زنی در هتلی در لندن بازداشت شد و با قید وثیقه آزاد شد. رونالدو این اتهام را تکذیب کرد و در نوامبر ۲۰۰۵، کریستیانو رونالدو در اسکاتلندیارد به دلیل «ناکافی بودن مدارک» از این اتهام تبرئه شد. رونالدو در بیانیه‌ای اعلام کرد: من همیشه قویاً بر بی‌گناهی‌ام تأکید داشته‌ام و خوشحالم که این ماجرا به پایان رسید تا بتوانم روی بازی کردن در منچستر یونایتد تمرکز کنم.

رابطه با ایرینا شایک

کریستیانو رونالدو در سال ۲۰۱۰ رابطه‌ای را با ایرینا شایک آغاز کرد. این زوج در ژانویه ۲۰۱۵ به رابطه خود پایان دادند. رونالدو در سال ۲۰۱۵ پس از قطع رابطه با ایرینا شایک, رابطه‌ای را با لوسیا ویالون مجری و گزارشگر تلویزیونی در اسپانیا آغاز کرد.

از مادر فرزندان کریس رونالدو فاش شد

این عنوانی بود که دیلی میل در جدیدترین گزارش خود با عنوان پسر و دوقلوهای تازه متولد شده کریس رونالدو منتشر کرده است

به گزارش این وب سایت (استفانی کابالرو) وکیل، در مورد فرزندان ستاره پرتغالی تیم فوتبال رئال مادرید گفت :به احتمال زیاد کریسیتن جونیور (پسر اول رونالدو) برادر دوقلوهای تازه متولد شده رونالدو باشد چرا که منبعی نزدیک به خانواده کریس گفته است ,که تمامی صحبت ها در مورد مادر پسر اول کریس شایعه است و او نیز مثل خواهر و برادر دوقلویش با مادر جایگزین متولد شده است. این روش بارداری در پرتغال ممنوع و غیرقانونی است برای همین کریس به غرب امریکا سفر کرده بود.

مادر فرزندان دوقلوی کاپیتان تیم ملی پرتغال، زنی آمریکایی ساکن در غرب آمریکاست که رحم او برای پرورش جنین اجاره شده بود و بعد از تولد مادر رونالدو برای آوردن نوه هایش به آنجا سفر کرد.

جورجینا ردریگز

کریستیانو رونالدو رابطه جدیدی را با جورجینا ردریگز آغاز کرد که چهارمین فرزند رونالدو به نام آلانا مارتینا از دوست دخترش  جورجینا رودریگز در نوامبر ۲۰۱۷ زاده شد می باشد.

 ادامه زندگینامه رونالدو را در قسمت زندگی حرفه ای مطالعه فرمایید.

 

زندگی حرفه ای کریستیانو رونالدو

زندگینامه رونالدو (حرفه ای)

 

کریستیانو رونالدو فوتبالش را در نوجوانی در تیم آندورینها آغاز کرد. بعد از دو سال به ناسیونال پیوست و پس از آن، به باشگاه اسپورتینگ لیسبون ملحق شد. رونالدو در این تیم، نظر الکس فرگوسن سرمربی وقت منچستر یونایتد را به خود جلب کرد و در سال ۲۰۰۳ با قراردادی به ارزش ۱3\۲۴ میلیون پوند (۱۶ میلیون یورو) به منچستر یونایتد پیوست. کریستیانو رونالدو نخستین جامش در منچستر یونایتد را با قهرمانی در جام حذفی سال ۲۰۰۴ به دست آورد.

رکورد گران قیمت ترین فوتبالیست جهان

کریستیانو رونالدو تا سال ۲۰۰۹ با منچستری‌ها هم‌بازی بود و چندین بار جام حذفی و لیگ برتر انگلستان را با آنان فتح‌کرد. رئال مادرید در تابستان سال ۲۰۰۹ با قراردادی ۹۴ میلیون یورویی، با کریس به توافق رسید و رکورد گران‌قیمت‌ترین فوتبالیست جهان را شکست. سرانجام شایعات به واقعیت پیوست و کریستیانو رونالدو فوق ستاره پرتغالی رسما از رئال مادرید به یونتوس پیوست. رونالدو با مبلغی به ارزش ۱۰۵ میلیون یورو به بانوی پیر ایتالیا ملحق شد. بر این اساس, قرارداد رونالدو با بانوی پیر ایتالیا ۴ ساله خواهد بود و سالی ۳۰ میلیون یورو دستمزد خواهد گرفت. باشگاه رئال مادرید خبر از درخواست رسمی کریس برای جدایی داد و بر این اساس این باشگاه هم به این درخواست رضایت داده است.

او گفت:  

درخواست جدای‌ام را از باشگاه اعلام کردم، احساس می‌کنم به یک چالش جدید نیاز داشتم. از هواداران، رئیس باشگاه و همه اعضای باشگاه ممنونم و ۹ سال شگفت انگیز را با هم داشتیم. هم تیمی‌های فوق العاده‌ای در زمین و خارج از زمین داشتم. هواداران همیشه احساس گرمای خود را به من انتقال دادند. من در کنار آن‌ها ۳ لیگ قهرمانان اروپای پیاپی را فتح کردم و در ۵ سال، ۴ بار قهرمان اروپا شدیم و در کنار آن‌ها از نظر فردی، توانستم ۴ توپ طلا و ۳ کفش طلا بدست آورم. در این ۹ سال مقابل بازیکنان بزرگی بازی کردم، به آن‌ها احترام می‌گذارم و از آن‌ها تشکر می‌کنم.

این سوپر استار فوتبال دنیا هم اکنون در حال جنگیدن برای غول ایتالیا یوونتوس می باشد.

پس از مطالعه زندگی حرفه ای رونالدو شما میتوانید در صورت تمایل از درآمد رونالدو باخبر شوید.

 

درآمد رونالدو

کریستیانو رونالدو، از هر ثانیه 0.5 یورو درآمد دارد. هر دقیقه 32 یورو. هر ساعت 1941 یورو. هر روز 46575 یورو. هر هفته 326923 یورو.

 هر ماه 1416666 یورو و در هر سال 17 میلیون یورو درآمد دارد.

او از یوونتوس به ازای هر سال سی میلیون یورو حقوق می‌گیرد.

درآمد رونالدو از هر پست تبلیغاتی که در اینستاگرام می گذارد مبلغ پونصد میلیون یورو می باشد.

کریستیانو رونالدو با شرکت‌های مختلف تبلیغاتی قرارداد دارد. در مجموع ارزش رونالدو 160 میلیون یورو است. او تنها از نایکی 36 میلیون یورو دریافت می‌کند؛ برند معروفی که به تازگی با مهاجم پرتغالی تمدید کرده است. رونالدو با توجه به دو قراردادش سالیانه 40 میلیون یورو دریافت می کرد که نزدیک به 24 میلیون را باشگاه مادریدی پرداخت می کرد. 40 درصد فروش پیراهن های مادرید با نام رونالدو بوده است.

چهارمین فرد مشهور با بالاترین دستمزد

به نوشته مجله فوربس، دارنده سه توپ طلا بیشترین دستمزد را در میان دیگر بازیکنان جهان دریافت می‌کند. مهاجم پرتغالی سال 2016، 88 میلیون دلار دریافت کرد که 32 دلار از اسپانسرهایش به او رسید. رونالدو در فهرست فوربس سال 2015 بالاتر از لیونل مسی، لبرون جیمز و راجرز فدرر در رتبه دهم قرار گرفت. او چهارمین فرد مشهور با بالاترین دستمزد است.

با توجه به درآمد های این بازی کن از برند شخصی خود (سی آر 7)، اینستا، تبلیغات و دستمزد ش در یونتوس این امار را میشه ارائه داد که تقریبا درآمد رونالدو سالانه 460 میلیون دلاری دارد.

پس از مطالعه درآمد رونالدو شما میتوانید در صورت تمایل از فعالیت های انسان دوستانه رونالدو باخبر شوید

 

 فعالیت های انسان دوستانه

از منابع خبری معتبر جهان، در ماه مارچ خبری منتشر شد که طبق آن کریستیانو رونالدو مرد سال فوتبال جهان در اقدامی خیرخواهانه تمامی هزینه های عمل جراحی یک کودک 10 ماهه را به مبلغ 60 هزار یورو قبول کرده است. این کودک که از طرفداران فوق ستاره پرتغالی می باشد، اریک اورتیز کروز نام دارد از تومور مغزی رنج می برد و باید در آن زمان عمل جراحی سریعا بر روی او انجام می شد..

کریستیانو رونالدو فعالیت های گسترده ایی در راستای همایت از کودکانه سرطانی هر ساله انجام میدهد .

کمک به بیماران کرونا

 ستاره پرتغالی یوونتوس برای کمک بـه هموطنانش برای مبارزه با کرونا دست بـه اقدام جالبی زد. او همه ی هتل هایش را در پرتغال بـه بیمارستان هایي برای کمک بـه مبتلایان بـه کرونا تبدیل کرده اسـت.

همه ی بیماران مجانی درمان خواهند شد و خود رونالدو حقوق همه ی پزشکان، پرستاران، پرسنل و همچنین داروهای مورد نیاز را خواهد داد.

پس از مطالعه فعالیت های انسان دوستانه رونالدو شما میتوانید در صورت تمایل از افتخارات رونالدو باخبر شوید.

  • افتخارات رونالدو (باشگاهی)

اسپورتینگ

لیگ برتر پرتغال: قهرمانی ۲۰۰۲

جام حذفی پرتغال: قهرمانی ۲۰۰۲

سوپرجام پرتغال: قهرمانی ۲۰۰۲

جام برندگان جام اروپا: قهرمانی ۱۹۹۶ ;

منچستر یونایتد

جایزه براوو ۲۰۰۴

لیگ برتر فوتبال انگلستان: ۰۷–۲۰۰۶، ۰۸–۲۰۰۷، ۰۹–۲۰۰۸

قهرمانی جام حذفی انگلستان: ۰۴–۲۰۰۳؛

نایب قهرمانی جام حذفی: ۰۵–۲۰۰۴، ۰۷–۲۰۰۶

کارلینگ کاپ: ۰۶–۲۰۰۵، ۰۹–۲۰۰۸

جام خیریه انگلستان: ۲۰۰۷

لیگ قهرمانان اروپا: ۰۸–۲۰۰۷؛ نایب قهرمانی: ۰۹–۲۰۰۸

نایب قهرمانی سوپرجام اروپا: ۲۰۰۸

جام باشگاه‌های فوتبال جهان: ۲۰۰۸

رئال مادرید

 لا لیگا: ۱۲–۲۰۱۱، ۱۷–۲۰۱۶

کوپا دل ری: ۱۱–۲۰۱۰، ۱۴–۲۰۱۳؛ نایب قهرمانی: ۱۳–۲۰۱۲

سوپرکوپا د اسپانیا: ۲۰۱۲؛ نایب قهرمانی: ۲۰۱۱، ۲۰۱۴

لیگ قهرمانان اروپا: ۱۴–۲۰۱۳، ۱۶–۲۰۱۵، ۱۷–۲۰۱۶، ۱۸–۲۰۱۷

سوپرجام اروپا: ۲۰۱۴، ۲۰۱۶، ۲۰۱۷

جام باشگاه‌های فوتبال جهان: ۲۰۱۴، ۲۰۱۶، ۲۰۱۷

افتخارات رونالدو (ملی)

پرتغال

جام ملت‌های اروپا: نایب‌قهرمانی: ۲۰۰۴

جام جهانی: مقام چهارم: ۲۰۰۶

جام ملت‌های اروپا: قهرمانی: ۲۰16

لیگ ملت های اروپا: قهرمانی: ۲۰۱۹

افتخارات رونالدو (شخصی)

 

توپ طلای اروپا :2008،2013،2014،2017،2018

ستارگان تیم‌های فینالیست جام ملت‌های اروپا تیم منتخب جام ملت‌های اروپا : ۲۰۰۴، ۲۰۱۲

تیم سال یوفا : ۲۰۰۴، ۲۰۰۷، ۲۰۰۸، ۲۰۰۹، ۲۰۱۰، ۲۰۱۱، ۲۰۱۲، ۲۰۱۳، ۲۰۱۴

بهترین بازیکن سال سر مت بازبی: ۰۴–۲۰۰۳، ۰۷–۲۰۰۶، ۰۸–۲۰۰۷

بازیکن جوان سال پی‌اف‌ای: ۰۷–۲۰۰۶

بازیکن سال پی‌اف‌ای: ۰۷–۲۰۰۶، ۰۸–۲۰۰۷

بازیکن سال اتحادیه نویسندگان فوتبالی: ۰۷–۲۰۰۶، ۰۸–۲۰۰۷

بازیکن فصل لیگ برتر انگلستان: ۰۷–۲۰۰۶، ۰۸–۲۰۰۷

آقای گل لیگ برتر انگلستان: ۰۸–۲۰۰۷

کفش طلای اروپا: ۰۸–۲۰۰۷، ۱۱–۲۰۱۰، ۱۴–۲۰۱۳، ۲۰۱۴–۱۵

جایزه بهترین بازیکن سال اروپا: ۱۴–۲۰۱۳، ۲۰۱۶–۲۰۱۵

بازیکن سال مجله ورلد ساکر: ۲۰۰۸، ۲۰۱۳، ۲۰۱۴

جایزه پوشکاش فیفا: ۲۰۰۹

آقای گل لالیگا: ۱۱–۲۰۱۰، ۱۴–۲۰۱۳، ۱۵–۲۰۱۴ ،۱۷–۲۰۱۶

آقای گل کوپادل ری: ۲۰۱۰–۱۱

جوان اول فوتبال اروپا: ۲۰۰۴

تیم منتخب یورو: ۲۰۱۲

بهترین فوروارد لالیگا: ۲۰۱۳–۱۴

بهترین بازیکن لالیگا: ۲۰۱۳–۱۴

بهترین گل لالیگا: ۲۰۱۳–۱۴

آقای گل یورو: ۲۰۰۴، ۲۰۱۲

ارزشمندترین بازیکن لالیگا: ۱۳–۲۰۱۲

حضور در تیم سال لیگ قهرمانان اروپا: ۱۴–۲۰۱۳، ۱۵–۲۰۱۴

بازیکن سال اسپانیا از نظر نویسندگان مارکا: ۲۰۱۰–۱۱، ۲۰۱۲–۱۳، ۲۰۱۳–۱۴

فیفا: ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ به عنوان برنده بهترین بازیکن جهان

 

افتخارات رونالدو تمام شد شما میتوانید در پایین صفحه بخشی از تصاویر کریستیانو رونالدو را مشاهده فرمایید

( زندگینامه رونالدو ، زندگی حرفه ای رونالدو ، درآمد رونالدو و افتخارات رونالدو)

ماریا دولورس دوس سانتوس آویرو

 (ماریا دولورس دوس سانتوس آویرو)

 (ماریا دولورس دوس سانتوس آویرو)

 
کریستیانو رونالدو

آخرین اخبار