1399/01/22

کریم بنزما

4/5
کریم بنزما

ما برای شما در این صفحه هر آنچه که در مورد کریم بنزما میخواهید جمع آوری کرده ایم مطالبی که در این صفحه خواهید دید عبارت اند از ( زندگینامه بنزما ، زندگی حرفه ای  ، درامد بنزما و افتخارات بنزما و عکس بنزما).

مشخصات کلی کریم بنزما

کریم بنزما بازیکن فوتبال اهل فرانسه و باشگاه رئال مادرید می باشد. او در پست مهاجم نوک بازی می کند. او از بهترین مهاجمان دهه اخیر می باشد.

کریم بنزما

به فرانسوی : (Karim Mostafa Benzema)

زادروز : 19 دسامبر 1987 (33ساله)

زادگاه : لیون ، فرانسه

فرزندان : میلیا بنزما و ابراهیم بنزما

قد : 1.85 متر

پست : مهاجم

زندگینامه بنزما (شخصی)

اصالت و پدر مادر

کریم مصطفی بنزما در تاریخ ۱۹ دسامبر ۱۹۸۷ در شهر لیون، سومین شهر بزرگ فرانسه به دنیا آمد. پدر و مادر وی اصالتا اهل الجزایر هستند و مسلمان اهل سنت منطقه ی کبیلیای الجزایر می باشند. کریم بنزما ششمین فرزند خانواده است و هشت تا خواهر و برادر دارد. پدرش کارمند مجلس و مادرش خانه دار است.

مذهب

کریم بنزما یک مسلمان سنی مذهب است که در کنار ورزش حرفه ای خود از نماز و روزه گرفتن در ماه مبارک رمضان غافل نمی شود.

همسر و فرزندان

کریم بنزما از دو نامزد سابق خود صاحب دو فرزند است . دخترش میلیا در سال ۲۰۱۴ و پسرش ابراهیم در سال ۲۰۱۷ بدنیا آمده است. او روابط عاشقانه متعددی داشته؛ در سال 2008 زاهیا دهار ،در ساله 2012 جنیفر بارتولی ،در ساله 2015 آنالیسیا چاوز ، در ساله 2015 با ریحانای خواننده نیز دیده شده ، در ساله 2016 کورا گوتییر.

 

زندگینامه بنزما (حرفه ای)

اولین قرارداد با المپیک

کریم بنزما که از کودکی به فوتبال علاقه داشت در تیم فوتبال مدرسه ی ژان لورگت بازی می کرد. در این مسابقات توانست به ترایون بارون ملحق شود و توجه چند استعداد یاب را به خود جلب نماید. بنزما در همان جا نخستین قرارداد خود را با المپیک امضا کرد. پس از شش سال به مدرسه ی ژان مولین رفت و به عضویت تیم ژرلاند ولاژ تولا درآمد. در این میان خانواده ی کریم دائما او را مورد تشویق قرار می دادند.

گیامه تورا معرف و مشوق بنزما

گیامه تورا، مربی تیم تولا ولاژ که بازیکنان مشهوری از جمله بن عرفا، مالودا و برونو انگوتی را به دنیای فوتبال معرفی کرده بود، حال وظیفه داشت کریم بنزما این مروارید درخشان و با استعداد فرانسوی را رشد و جلا دهد. مربی در طول این شش سال کریم را مخصوصا از لحاظ بدنی، با برنامه های سرعتی و قدرتی خود به خوبی آماده کرده بود؛ به گونه ای که در نوامبر سال ۲۰۰۳ در هر بازی دو تا سه گل درون دروازه رقیب کاشت و بیشتر از قبل توجه همگان را به خود جلب کرد.

 از لیون تا رئال مادرید

کریم بنزما به صورت حرفه ای فوتبال خود را از باشگاه المپیک لیون شروع کرد و در سال ۲۰۰۴ میلادی به تیم بزرگ سالان همین باشگاه ملحق شد. پس از سپری شدن پنج سال از حضور وی در باشگاه لیون، کریم بنزما در فصل دهم سال ۲۰۰۹ به باشگاه رئال مادرید ملحق شد. رقم انتقال قرارداد او از باشگاه لیون به رئال مادرید ۳۵ میلیون یورو اعلام شد، اما با در نظر گرفتن عملکرد فوق العاده مثبت و نحوه ی بازی او مبلغ قرارداد تا سقف ۴۱ میلیون یورو نیز افزایش پیدا می کرد. کریم بنزما زمانی با باشگاه رئال مادرید قرارداد بست که ستارگان معروف فوتبال مانند ؛کریستیانو رونالدو و کاکا نیز در همان سال با همین باشگاه قرارداد منعقد کردند.

در اولین بازی برای رئال اولین گل

نخستین باری که کریم بنزما برای تیم رئال مادرید بازی کرد، یک بازی دوستانه در شهر دوبلین در مقابل شامروک روورز جمهوری ایرلند بود، که کریم در نیمه دوم وارد زمین بازی شد و تک گل این مسابقه را در دقیقه ۸۷ بازی در دروازه حریف کاشت.

سریع ترین گل بازی های ال کلاسیکو

کریم بنزما در تاریخ دهم دسامبر ۲۰۱۱ میلادی موفق شد سریع ترین گل تاریخ بازی های ال کلاسیکو را در ثانیه ۲۱ بازی به ثمر برساند. کریم بنزما بهترین گل زن فرانسوی در تاریخ لیگ قهرمانان اروپا با به ثمر رساندن ۵۵ گل می باشد.

لقب زیزو زین الدین زیدان

و جالب تر از همه این که کمتر پیش می آید بازیکنی را به زین الدین زیدان نسبت بدهند ولی با ظهور و پیدایش کریم بنزما این بازیکن خوب و توانمند، اغلب افراد به او لقب «زیزو جدید» را داده اند. زیزو لقب زین الدین زیدان است.

 

 

درامد بنزما 

پردرآمدترین ورزشکار فرانسوی

در سال ۲۰۱۲ به کریم بنزما این مهاجم تیم رئال مادرید لقب پردرآمدترین ورزشکار فرانسوی داده شد. او در مجموع از تیم رئال مادرید و قرارداد با برند آدیداس ۱۳ میلیون یورو دستمزد دریافت کرده است. بنزما سالیانه حدود ۸.۵ میلیون یورو از باشگاه رئال مادرید دستمزد دریافت می کند.

سرمایه این بازیکن تقریبا 40 میلیون دلار می باشد.

افتخارات بنزما

افتخارات بنزما (باشگاهی)

لیون

لیگ ۱: ۲۰۰۴–۲۰۰۵ ، ۲۰۰۵–۲۰۰۶ ، ۲۰۰۶–۲۰۰۷ ، ۲۰۰۷–۲۰۰۸

جام حذفی فوتبال فرانسه: ۲۰۰۷–۲۰۰۸

سوپر جام فوتبال فرانسه: ۲۰۰۶، ۲۰۰۷

رئال مادرید

لالیگا: ۲۰۱۱–۲۰۱۲ ، ۲۰۱۶_۲۰۱۷

کوپا دل ری: ۲۰۱۰–۲۰۱۱ ، ۲۰۱۳–۲۰۱۴

سوپر جام فوتبال اسپانیا: ۲۰۱۲ ، ۲۰۱۷ ، ۲۰۱۹

لیگ قهرمانان اروپا: (۲۰۱3–۲۰۱۴)(۲۰۱۵_۲۰۱۶)(۲۰۱۶–۲۰۱۷)(۲۰۱۸–۲۰۱۷)

سوپر جام اروپا: ۲۰۱۴ ، ۲۰۱۶ ، ۲۰۱۷

جام باشگاه‌های جهان: ۲۰۱۴ ، ۲۰۱۶ ، ۲۰۱۷ ، ۲۰۱۸

بین‌المللی

جام ملت‌های اروپا زیر ۱۷ سال (۱ قهرمانی): ۲۰۰۴

افتخارات بنزما (شخصی)

آقای گل لیگ ۱ فرانسه: ۲۰۰7/8

جایزه براوو :۲۰۰۸

بهترین بازیکن لیگ ۱ فرانسه: ۲۰۰۷/۰۸

بهترین بازیکن سال فرانسه :۲۰۱۱، ۲۰۱۲، ۲۰۱۴

 

بهترین لژیونر فوتبال فرانسه :۲۰۱۸

ما برای شما در این صفحه هر آنچه که در مورد کریم بنزما میخواهید جمع آوری کرده ایم مطالبی که در این صفحه خواهید دید عبارت اند از ( زندگینامه بنزما ، عکس بنزما زندگی حرفه ای  ، درامد بنزما و افتخارات بنزما و عکس بنزما). زندگینامه بنزما درامد بنزما عکس بنزما

آخرین اخبار