1399/01/22

لیونل مسی

5/5
Previous
Next

لیونل آندرس «لئو» مسی کوچیتینی

مسی ۲۴ ژوئن سال ۱۹۸۷ در شهر روساریو آرژانتین دیده به جهان گشود. لیونل مسی دو برادر بزرگتر به نام‌های رودریگو و ماتیاس و یک خواهر به نام ماریا سل دارد. لیونل مسی عضو تیم ملی بزرگسالان آرژانتین و تیم بارسلونا اسپانیا است. بسیاری از مطبوعات به وی لقب مارادونای جدید داده اند. لقب وی که توسط خودش انتخاب شده (جانشین) است. لیونل در سن ۵سالگی بازی را در تیم گراندولی آغاز کرد. تیمی که پدرش به عنوان مربی در آن جا مشغول به کار بود. در سال ۱۹۹۵ مسی به تیم نیوولز اولدبویز آرژانتین پیوست.

مشخصات لیونل مسی 

(به اسپانیایی: Lionel Andrés “Leo” Messi Cuccittini)

زادروز : 24 ژوئن 1987 (33)

زارگاه : روزاریو,آرژانتین

همسر : آنتونیا روکوزو

فرزندان : تیاگو مسی روکوزو , متئو مسی روکوزو ,سیرو مسی روکوزو

قد : 1/70 متر (5 فوت ,7 اینچ

پست : مهاجم

زندگی شخصی لیونل مسی

بیماری لیونل مسی

لیونل مسی ۱۱ سال داشت که پزشکان تشخیص دادند دچار کمبود هورمون رشد است. باشگاه ریور پلاته علاقه خود را برای به خدمت گرفتن مسی نشان داد اما آنها پول کافی برای خرج معالجه وی نداشتند. کارلوس ریساچ مدیر ورزشی باشگاه بارسلونا اسپانیا، از استعداد بی ظیر مسی آگاه شد. ریساچ پس از تماشای بازی وی به نمایندگی از باشگاه بارسلونا با مسی قراردادی امضا کرد. آنها پیشنهاد کردند تمام مخارج پزشکی لیونل را قبول می کنند به شرطی که وی برای شروع زندگی جدید به اسپانیا نقل مکان کند. خانواده مسی نیز به همراه این بازیکن جوان به اروپا منتقل شدند و لیونل کارش را در تیم جوانان بارسلونا آغاز کرد.

روابط لیونل

او مدتی با ماکارنو لموس (که او هم اهل روزاریو بود) رابطه عاطفی داشت. گفته می‌شود چند روز بعد از بهبود یافتن مسی از بند مصدومیت و چند روز مانده به جام جهانی ۲۰۰۶، این دختر توسط پدرش به او معرفی شده‌است.

هم‌چنین او رابطه‌ای با مدل آرژانتینی، لوچیانو سالازار داشته‌است.

مسی در ژانویه ۲۰۰۹ در برنامه «هت‌تریک بارسا» که از کانال ۳۳ پخش می‌شد گفت: «من یک دوست‌دختر دارم که در آرژانتین زندگی می‌کند, من راحت و خوشحال هستم.

لئو در کارناوالی در شهر سیتخس بعد از دربی( بارسلونا-اسپانیول) با دختری به نام آنتونلا روکازو دیده شد, روکازو نیز اهل روزاریو است.

مسی جشن تولد فرزندش را با یک گل جشن گرفت

مسی در ۲ ژوئن ۲۰۱۲ و در بازی  مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ مقابل اکوادور گلزنی کرد و یک پاس گل داد و برد ۴–۰ آرژانتین را رقم زد. او  بیست و سومین گل ملی اش برای آرژانتین را هنگامی که دوست دخترش در هفته دوازدهمِ حاملگی اش به سر می‌برد، با قرار دادن یک توپ زیر تی تیشرتش جشن گرفت.

 سرانجام فرزند مسی که او و دوست دخترش نام او را تیاگو گذاشته بودند در ۲ نوامبر ۲۰۱۲ به دنیا آمد و او برای اولین بار پدر شد.

مسی در صفحه فیسبوکش پستی در مورد پدر شدنش گذاشت: امروز من خوشبخت‌ترین مرد دنیا هستم، پسرم به دنیا آمد و خدا را برای این هدیه شکر می‌کنم! لئو نام پسرش و همچنین اثر دست او را بر ساق پای چپش خالکوبی کرد.

ازدواج این بازیکن

بزرگترین فوتبالیست دنیا لیونل مسی و همسرش که از دوران کودکی یکدیگر را می شناسند در یک مراسم باشکوه آرژانتینی ازدواج خود را جشن گرفتند. به گزارش پرشین وی بیش از 250 نفر از اقوام و دوستان و از جمله تعدادی از بزرگترین نام های فوتبال به آرژانتین سفر کردند تا شاهد مراسم ازدواج این ستاره فوتبال 30 ساله با آنتونلا روکوزو 29 ساله باشند، گرچه حرف و حدیث هایی پیرامون دعواهای خانوادگی آنها وجود داشت که می توانست تهدیدی بر کیفیت این روز باشد. 

 

زندگی حرفه ای لیونل مسی

از بیماری تا مهارت

فوتبال ورزش خانوادگی لیونل مسی بود. هر سه برادر فوتبال بازی می کردند و خورخه پدر خانواده نیز سرمربی یک تیم ملی جوانان در آرژانتین بود. لیونل مسی در 5 سالگی به تیم پدرش پیوست. او نسبت به سنش از جثه ریزتری برخوردار بود اما با وجود این بسیار مستعد بود. در اولین روز حضور لیونل مسی در باشگاه به او گفتند که نمی تواند همراه سایر بازیکنان پا به توپ شود چون از لحاظ بدنی بسیار ضعیف بود. به جای این، مسی به همراه مربی خود به تمرین دریبل زنی پرداخت و آنقدر در این کار مهارت پیدا کرد که در فاصله کوتاهی وقتی بچه ها می خواستند برای بازی یارکشی کنند، او اولین بازیکنی بود که انتخاب میشد.

اولین درخشش لیونل مسی

درخشش لیونل در سن کم موجب شد تا باشگاه نولز اولد بویز که یک باشگاه محلی قدرتمند بود به دنبال جذب وی باشد. لیونل مسی در هشت سالگی به نولز اولد بویز پیوست. قدمت این باشگاه به سال های اولیه قرن بیستم بازمیگردد. آنها از دهه 1970 تاکنون 4 بار قهرمان لیگ آرژانتین و 2 بار قهرمان کوپا لیبرتادورس شده اند. از جمله بازیکنان شاخصی که در این باشگاه حضور داشتند می توان به خورخه والدانو و گابریل باتیستوتا اشاره داشت.

قرارداد با بارسلونا

کارلوس ریساچ مدیر ورزشی باشگاه بارسلونا اسپانیا، از استعداد بی نظیر مسی آگاه شد. ریساچ پس از تماشای بازی وی به نمایندگی از باشگاه بارسلونا با مسی قراردادی امضا کرد که آنها پیشنهاد کردند تمام مخارج پزشکی لیونل را قبول می کنند به شرطی که وی برای شروع زندگی جدید به اسپانیا نقل مکان کند. خانواده مسی نیز به همراه این بازیکن جوان به اروپا منتقل شدند و لیونل کارش را در تیم جوانان بارسلونا آغاز کرد.

اولین گل مسی برای بارسلونا 

زمانی که در تاریخ ۱ می ۲۰۰۵ مسی توانست اولین گل رسمی اش را برای بارسا در مقابل تیم الباسته بالومپایه به ثمر برساند تنها ۱۷ سال و ۱۰ ماه و ۷ روز سن داشت. وی با این گل توانست خود را به عنوان جوان ترین گلزن بارسلونا در لا لیگا مطرح کند. به مسی این شانس را دادند تا بتواند به عضویت تیم ملی اسپانیا دربیاید اما وی این پیشنهاد را رد کرد. در ژوئن سال ۲۰۰۴ مسی در بازی دوستانه بین دو تیم فوتبال زیر ۲۰ ساله های آرژانتین و پاراگوئه به میدان رفت.

مقایسه مسی با دیگو مارادونا

در ژوئن ۲۰۰۵ توانست همراه با تیم زیر ۲۰ ساله های آرژانتین به مقام قهرمانی مسابقات جام جهانی جوانان دست یابد. لیونل با زدن ۶ گل کفش طلایی مسابقات و توپ طلایی بهترین بازیکن تورنمنت را نیز تصاحب کرد. با وجود این که لیونل بسیار جوان بود همیشه وی را با دیگو مارادونا مقایسه می کردند.

او هم اکنون در حال جنگیدن برای کاتالان ها می باشد.

وضعیت مالی لیونل مسی

درآمد از بارسلونا

لیونل مسی به طور رسمی با باشگاه بارسلونا تا سال ۲۰۲۱ تمدید کرد. به گزارش جام جم آنلاین و به نقل از آس ، لیونل مسی به طور رسمی با باشگاه بارسلونا تمدید کرد. بر اساس تمدید قرارداد او هفته ای ۵۷۰ هزار پوند معادل دو میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان درآمد خواهد داشت که در تاریخ ورزش دنیا بی سابقه است. رقم فسخ قرارداد او نیز ۳۰۰ میلیون یورو خواهد بود. با چنین رقم سرسام آوری جدایی او از بارسلونا حتی در صورتی که تمایل هم داشته باشد بسیار بعید است.

دارایی کل

ثروت مسی به ۴۰۰ میلیون دلار می‌رسد و او  ماهانه ۸.۳ میلیون یورو از باشگاه اسپانیایی  بارسلونا  کسب درآمد دارد که با یک تخمین ساده به رقمی سالانه حدود ۱۰۰ میلیون یورو می‌رسد. به غیر این درآمد، لیونل مسی از راه تبلیغات در فضای مجازی هم پولی بالغ بر ۱۰۰ میلیون یورو به جیب می‌زند، ضمن اینکه یکی از مدل‌های تبلیغاتی برند‌های مطرح دنیا همچون آدیداس و پپسی به حساب می‌آید.

 

فعالیت های انسان دوستانه

مسی در سال ۲۰۰۷ بنیاد لئو مسی را تأسیس کرد. این بنیاد یک مؤسسه خیریه است که وظیفه حمایت از امور درمانی و تحصیلیِ کودکان آسیب‌پذیر را بر عهده دارد.

با توجه به سختی‌های درمانی-پزشکی که لیونل مسی در دوران کودکی با آن‌ها دست و پنجه نرم می‌کرد، بنیاد لئو مسی پیشنهاد حمایت از درمانِ کودکانی که در اسپانیا نیازمندِ درمان تشخیص داده شده‌اند را مطرح کرد و حمایت مالی برای هزینه‌های انتقال، بیمارستان و بهبودی را بر عهده گرفت.

بنیاد مسی توسط سرمایه شخصی خود او و با کمکِ شرکت هربالایف تأمین می‌شود.

مسی در ۱۱ مارس ۲۰۱۰ به عنوان سفیر صلح یونیسف انتخاب شد.

همکاری با یونیسف

فعالیت‌های مسی به عنوان سفیر صلحِ یونیسف شامل حمایت از حقوق کودکان می‌شود. مسی در این زمینه توسط بارسلونا که خود همکاری زیادی با یونیسف دارد حمایت می‌شود.

مسی در مارس ۲۰۱۳ ششصد هزار یورو برای بازسازی یک بیمارستانِ کودکان در زادگاهش روزاریو در آرژانتین اهدا کرد.

این پول برای بازسازی واحد تومور‌شناسی و غده‌شناسی در بیمارستان کودکان جِی ویلِلا به کار رفت و هم چنین به عنوان هزینه سفر پزشکان به بارسلونا جهت درمان بیماران به کار گرفته شد.

باشگاهی

قهرمانی لا لیگا: 2004–2005, 2005–2006, ۲۰۰۸–20۰۹, 20۱۰–۲۰۰۹,  20۱۱–۲۰۱۰, 2012–2013, ۲۰۱۴–20۱۵

قهرمانی کوپا دل ری: 2008–2009, 2011–2012, ۲۰۱۴–20۱۵

سوپرجام فوتبال اسپانیا: 2005, 2006, 2009, 2010, 2011, 2013

لیگ قهرمانان اروپا: ۲۰۰۵–20۰۶, 20۰۹–۲۰۰۸, ۲۰۱۰–20۱۱,  20۱۵–۲۰۱۴

سوپرجام اروپا:  ۲۰۰۹, ۲۰۱۱

جام باشگاه‌های فوتبال جهان: 2009, ۲۰۱۱

 ملی

جام جهانی فوتبال زیر ۲۰ سال: 2005
بازی‌های المپیک تابستانی: 2008

شخصی

جایزه براوو: ۲۰۰۷

توپ طلا فیفا: 2010, 2011, ۲۰۱۲

توپ طلای اروپا: 2009

بازیکن سال فوتبال جهان: ۲۰۰۹

مجله ورلد ساکر: ۲۰۰۹، ۲۰۱۱، ۲۰۱۲

مجله ورلد ساکر: ۲۰۱۳

 کفش طلای اروپا: ۲۰۱۰، ۲۰۱۲، ۲۰۱۳، ۲۰۱۷، ۲۰۱۸

 

آخرین اخبار