1399/01/22

لوکا مودریچ

4/5
Previous
Next

ما برای شما در این صفحه هر آنچه که در مورد لوکا مودریچ میخواهید جمع آوری کرده ایم مطالبی که در این صفحه خواهید دید عبارت اند از ( زندگی شخصی مودریچ ، زندگی حرفه ای مودریچ ، وضعیت مالی مودریچ و افتخارات مودریچ).

مشخصات کلی لوکا مودریچ

بازیکن فوتبال اهل کرواسی است ، تاکنون در تیمهای دینامو زاگرب، زرینسکی موستار، اینتر زاپاریسک و تاتنهام بازی کرده‌است. او در فصل نقل و انتقالات سال ۲۰۱۲ با رئال مادرید قرارداد بست و اولین بازی رسمی خود را برای رئال مادرید برابر بارسلونا انجام داد. مودریچ تیم کرواسی را به فینال جام جهانی ۲۰۱۸ رساند؛ تا جاییکه این تیم نایب قهرمان جام شد و او جایزه توپ طلایی برای بهترین بازیکن این تورنومنت را از آن خود کرد.

لوکا مودریچ

(کرواتی: Luka Modrić(

زادروز : 9 سپتامبر ۱۹۸۵ (35ساله)

زادگاه : زادار ، کرواسی

همسر : وانجا بوسنیچ

فرزندان : یک پسر با نام ایوانو و دو دختر با نام های اِما و سوفیا

قد : 1.72 متر (5فوت ،8 اینچ)

پست : هافبک 

زندگی شخصی لوکا مودریچ

مادر مودریچ خیاط و پدرش یک ارتشی بود که پس از بازگشت از ارتش، به عنوان مسئول فنی در فرودگاه زادار مشغول به کار شد. مودریچ به دلیل شغل پدرش در حالی که سن و سال زیادی نداشت مجبور به ترک دیار خود شد و به شهر توریستی زاتون نقل مکان کرد. در آن زمان خانواده مودریچ وضع خوبی نداشتند و با اِسکان در یک هتل قدیمی به زندگی ادامه دادند. خانواده مودریچ تلاش زیادی کردند تا او متوجه نشود که خانه و کاشانه‌اش در اثر جنگ ویران شده و پدربزرگش در این نبرد جان خود را از دست داده‌است.

ازدواج 

لوکا مودریچ در ماه می ۲۰۱۰ پس از چند سال آشنایی، با وانجا بوسنیچ ازدواج کرد. آن ها چهار سال پیش از این، با یکدیگر آشنا شده بودند و جشن عروسی خود را در یک مهمانی خصوصی و در شهر زاگرب برگزار کردند. لوکا مودریچ یک پسر با نام ایوانو و دو دختر با نام های اِما و سوفیا دارد. تمامی دوستان مودریچ هم عقیده اند که او به شدت عاشق زندگی شخصی خودش است و شاید این اصلی ترین دلیل رسانه ای نکردن هیچ یک از ابعاد زندگی اش بوده است.

زندگی فوتبالی لوکا مودریچ

سال های آغازین فوتبال

مودریچ خود در سال 2000  به آکادمی دینامو پیوست و پس از آن سه سال در زیرینیسکی بازی کرد. در حالی که تنها 18 سال داشت در موستار تبدیل به بهترین بازیکن لیگ بوسنی هرزگوین شد. به دینامو زاگرب برگشت. بازی را در اینتر زاپارسیچ آغاز کرد و با این باشگاه قراردادی ده ساله بست. در سال 2006 دوباره به دینامو پیوست که در این باشگاه سه لیگ، دو جام حذفی و یک سو پرکاپ برد.

لوکا و تیم ملی کرواسی

نقش او در پیراهن تیم ملی فوتبال کرواسی با حضور اسلاون بیلیچ پر رنگ تر شد چرا که این مربی اعتقاد ویژه ای به استعدادهای او داشت و معتقد بود که لوکا، جانشین خلفی است برای نسل طلایی کروات ها در دهه 90 که شوکر، بوبان و پرسینچکی را داشت.

گرانقیمت ترین بازیکن تاریخ فوتبال کرواسی

مودریچ که لقب پرنده و کرویف بالکان را هم یدک می کشد، در یورو 2008 خود را به عنوان یک ستاره جهانی مطرح کرد عملکردش در یورو 2008، نگاه چندین باشگاه را به خودش جلب کرد. در نهایت با 21 میلیون یورو به تاتنهام پیوست، تا تبدیل به گرانقیمت ترین بازیکن تاریخ فوتبال کرواسی شود.

پیوستن به رئال مادرید

در سال 2013 با قراردادی 30 میلیون پوندی از تاتنهام به رئال مادرید پیوست. در اولین فصل حضورش در رئال که با آخرین فصل حضور ژوزه مورینیو همزمان شده بود خیلی کم به بازی گرفته می شد. اما با پیوستن مربی ایتالیایی یعنی کارلو آنچلوتی همه چیز به نفع لوکا شد و او یکی از ارکان اصلی رئال در کسب لیگ قهرمانان اروپا و کوپا دل ری بود. او در همین سال در تیم منتخب لیگ قهرمانان اروپا قرار گرفت.

اولین جام پس از سی و شش ساعت

جالب است بدانید لوکا مودریچ تنها پس از سی و شش ساعت اولین جام را با رئال مادرید به دست آورد. آن هم در برابر رغیب دیرینه، بارسلونا و در مسابقه سوپر کاپ باشگاه های اسپانیا.

موفقیت در رئال مادرید

موفقیت های لوکا مودریچ با رئال مادرید تحسین برانگیز است. او با این تیم موفق به کسب یک جام لالیگا، یک جام حذفی، دو سوپر کاپ قهرمانی باشگاه های اسپانیا، سه جام قهرمانی یوفا، چهار جام قهرمانی باشگاه های اروپا و سه قهرمانی جام باشگاه های جهان شده است. او دو فصل پیاپی با این تیم، لقب بهترین بازی ساز لالیگا و چندین و چند عنوان شخصی دیگر نیز کسب کرده است.لوکا

وضعیت مالی مودریچ

درآمد روزانه لوکا : 3/287

درآمد دقیقه ایی : 136

درآمد ساعتی : 2/28

درآمد سالانه حدود 1/3 میلیون دلار

وسرمایه ایی حدود 100 میلیون دلار دارد.

 

افتخارات مودریچ

کسب عنوان بهترین بازیکن لیگ بوسنی ۲۰۰۳

کسب عنوان امید سال فوتبال کرواسی ۲۰۰۴

کسب عنوان بهترین بازیکن حاضر در لیگ کرواسی از نظر نشریات ۲۰۰۵

کسب عنوان بهترین بازیکن در لیگ کرواسی ۲۰۰۷ 

کسب عنوان بهترین بازیکن سال کرواسی در سال های ۲۰۰۷، ۲۰۰۸، ۲۰۱۱، ۲۰۱۴

کسب عنوان برترین تیم در مسابقات یورو از نظر یوفا در سال ۲۰۰۸

کسب عنوان بهترین بازیکن سال تاتنهام ۲۰۱۱

کسب عنوان بهترین بازیکن جام جهانی ۲۰۱۸

کسب عنوان بهترین بازیکن سال اروپا ۲۰۱۸

کسب عنوان بهترین بازیکن سال فیفا ۲۰۱۸

برنده توپ طلا اروپا ۲۰۱۸

( زندگی شخصی مودریچ ، زندگی حرفه ای مودریچ ، وضعیت مالی مودریچ و افتخارات مودریچ)

وضعیت مالی مودریچ
افتخارات مودریچ
زندگی شخصی مودریچ
زندگی حرفه ای مودریج

( زندگی شخصی مودریچ ، زندگی حرفه ای مودریچ ، وضعیت مالی مودریچ و افتخارات مودریچ)

آخرین اخبار